Důležité rozhodnutí

Vybrat si ten správný projekt, který by splňoval vaše požadavky, může zabrat nejednou hodně vašeho volného času. Rozhodování je klíčové a vyžaduje zvážení různých faktorů, jako je plánované využití chaty, design, dispozice pozemku a jeho lokace. Pokud jde o dobu výstavby, obvykle trvá přibližně 3 až 4 měsíce, v závislosti na konkrétním projektu a podmínkách staveniště. Nabízíme Vám pár rad, kterými se při výběru Vašeho rekreačního objektu. Mezi nejdůležitější faktory, které vás ovlivňují při výběru projektu jsou následující:

  • Dispozice
  • Velikost a tvar
  • Design
  • Cena

Jednou z výhod při výběru chaty z našeho portfolia je, že budete mít přehled o ceně. Na vyžádání pošleme podrobnou cenovou nabídku.
Také nabízíme možnost naše katalogové chaty upravit dle vlastních představ. Při jakýchkoli změnách se zákazníkovi vypracuje bezplatně nová nezávazná cenová nabídka. Samozřejmostí je i návrh – zcela na míru Vašim představám.

Zajímavostí je, že jsme ještě nikdy nestavěli dvě totožné chaty a vždy se snažíme poradit a upravit projekt na míru.

Dispozice

Na začátek byste měli mít přibližnou představu o kapacitě Vaší chaty. Jeden z nejdůležitějších údajů je počet ložnic a rozloha.
Stejně důležitou součástí rekreační chaty jsou i další místnosti. koupelna, technická místnost, popřípadě spíž, sklad nebo lyžárna.

Velikost a tvar

Tento faktor souvisí hlavně s dispozicí, terénem a tvarem Vašeho pozemku. Realizujeme jednopodlažní a dvoupodlažní chaty.

Design

Každý z nás má jiné požadavky na design. Ať už to bude provedení v klasickém chatovém stylu, které nám je dáno historicky, nebo moderní design, popřípadě kombinace. V naší společnosti se věnujeme individuálnímu přístupu co se týče exteriéru i interiéru. Naši projektanti vám umí navrhnout a vizualizovat objekt přesně podle vašich představ.

Cena

Je jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru rekreační chaty.

Vypracování projektové dokumentace

Prvním krokem je návštěva projektanta na pozemku. Je to první fáze, kdy si s vámi projdeme vaše vize a požadavky na samotný objekt. My Vám rádi poradíme. Máte-li vybrán nějaký návrh domu, upravíme jej dle Vašich požadavků. Pokud nemáte jasnou představu, společně návrh vytvoříme.

Po návštěvě na pozemku Vám v co nejkratší době zašleme studii, která bude obsahovat půdorys, osazení na pozemek a také 3D vizualizaci pro vaši lepší představu. Návrh se bude upravovat k finální podobě. Po jeho odsouhlasení Vám vypracujeme projekt. Doba vypracování projektové dokumentace je cca 4 týdny od odsouhlasení. S projektovou dokumentací je na vás vyřízení stavebního povolení. Projekt rodinného domu je podrobný a slouží také jako realizační projekt ke výstavbě. V případě, že se nebude po studii v projektové dokumentaci pokračovat, uhradí se pouze studie.

V naší firmě se řídíme ideou jedinečnosti každého projektu. Realizujeme projekty rekreačních chat na míru dle požadavků klienta. Uvědomujeme si, že každý projekt a také parcela, vyžadují osobitá a jedinečná řešení, závisí na situaci pozemku, sklonu pozemku, popřípadě výhledy na okolní krajinu, územním plánu, zóny, atd.

Stavební povolení:

  • Vyřídíte si ho ve vlastní režii.
  • Oslovíte osobu, nebo firmu která se věnuje inženýrské činnosti ve Vašem regionu.

Výhody montovaných chát

Všechny naše chaty jsou bezúdržbové a v nízkoenergetickém standardu - stavíme chaty vašich snů.

Délka stavby

cca 3-4  měsíce a můžete objekt užívat

Nízké provozní náklady

Chaty stavíme v nízkoenergetickém standardu

Vzhled jako zděný

Vnější izolace se silikonovou omítkou

Cenová dostupnost

Díky postupnému financování jednotlivých etap výstavby

 

Neomezený výběr projektů

Realizujeme objekty na míru podle Vašich představ a technických možností

Suchá výstavba

Minimum mokrých procesů

Větší užitná plocha

Obvodové příčky jsou užší než u zděné/srubové verze

Výstavba i v zimních měsících

Je-li připravena základová deska a přístup na pozemek

Hlučnost

Používáme kvalitní izolaci do vnitřních stěn a na mezipatro

Tepelná pohoda celý rok

Chata si drží své příjemné klima v zimních i v letních měsících

Inovativní technologie

Používáme inovativní technologie od výstavby až po ovládání podlahového vytápění prostřednictvím aplikace

Fotovoltaická Elektrárna

Pro větší soběstačnost nabízíme fotovoltaiku